X 20
Bugun...

Ak Partililer Ve Bbpliler İftarda Bir Araya Geldi

AK Parti ve BBP’liler Gaziantep’te düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül konuşmasında Cumhur ittifakının mayasında Cumhur olduğunu söylerken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise HDP ile görüşen muhalif ittifakın Cumhurbaşkanı adaylarına tepki gösterdi. Destici, "Bana göre Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden Abdullah Öcalan’ı ziyaret etmiştir’ dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 14-06-2018 02:00:00

Ak Partililer Ve Bbpliler İftarda Bir Araya Geldi

BBP Genel Merkezi tarafından Gaziantep’te düzenlenen iftar yemeğine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin yanı sıra BBP genel merkez yöneticileri, Gaziantep AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ÖSO komutanlarından Fehim İsa, her iki partinin milletvekili adayları, partililer ve Alperenler katıldı. Birlik ve beraberlik gösterilerinin de yer aldığı programda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhur ittifakına her geçen gün desteğin arttığını vurgulayarak, “Bugün 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, milletimiz ile el ele, gönül gönüle olmaya devam ediyoruz. Hamdolsun her geçen gün milletimizin desteği, duası aratarak devam ediyor. Çünkü kurulan Cumhur ittifakı cumhurun bizzat kendisine dayanıyor. Menderes’in söylediği gibi ‘yeter artık, söz de, yetki de karar da milletindir’ ruhuna sahip bir ittifak var. İşte 15 Temmuz gecesi, bu ülkenin bu devletin bekasına yönelik tehdit üzerine millet demokrasiye sahip çıkmış, bir araya gelmiştir. İşte bugün Cumhur ittifakı, 15 Temmuz’da vatana devlete millete istiklal ve istikbalimize sahip çıkmanın adresidir. Diğer tarafta proje veya gelecek vaat etmeyen yıkım üzerine kurulu bir yıkım ittifakı var" dedi.

"İttifaka destek çok önemli"

Bakan Gül, ittifaka desteğin önemine de dikkat çekerek, "Bu ittifak Türkiye’nin 16 yıldır yapılan özgürlüklerin genişlemesi, demokrasinin genişlemesi refahın artması anlamında çok önemlidir. Türkiye ekonomik olarak siyasi olarak istikrara kavuştu. Huzurunu temin etti, terörle etkin mücadeleyi başarı ile sürdürdü. Bu başarıların devamı için milletin bu ittifaka vereceği destek çok önemlidir. Bundan sonra da kararlı bir şekilde sürdürecek. Bu başarıların devamı için Cumhur ittifakının ruhunda namlusunu bir silaha tanka selam durmam diyen Muhsin Yazcıoğlu’nun ruhu vardır. Bu ittifakın ruhunda bu milletin karşısında hiçbir şekilde kimseyi yanıltmamış, milletin değerleri, özgürlükleri için bütün ömrünü feda etmiş Erbakan hocanın ruhu vardır. Bu milletin kalkınması, gelişmesi için ömrünü adamış Özal’ın ruhu vardır. Bu ülkeyi madden ve manen kalkındıran minarelerden yeniden aslına döndürülmüş ezan seslerini yükselten, demokrasiye rağmen darağacına götürülerek idam edilen milletin adamı Menderes’in ruhu vardır. Kısaca bu Cumhur ittifakında rahmetli Türkeş’ten Erbakan Hoca’ya Muhsin Yazıcıoğlu Bey’den Özal’a kadar, bu millet için taş üstüne koymuş bu milletin evlatlarının bir özlemi, bir rüyası vardır. Bu ittifakın mayasını cumhur oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadele

Bakan Gül, terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğine vurgu yaparak, "Türkiye’de teröre giden, teröre uzanan bütün elleri hamdolsun en etkin bir şekilde engelledik. Nereye giderlerse oraya kovalıyoruz. Bu mücadelenin başarıya ulaşması için milletimizin güçlü desteğini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Destici: "HDP eşittir PKK"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise terör örgütleri ile iş tutanların olduğunu ifade ederek, “Terör örgütleri ile iş tutan, terör örgütlerinin siyasi yapıları ile iş tutma hevesinde olanlar kulaklarını açsınlar ve dinlesinler. Böyle devam ederlerse teröre hizmet etmiş olurlar. Onu meşrulaştırmış, haklı çıkarmış olurlar. HDP eşittir PKK’dır. PKK eşittir PYD’dir, YPG’dir. HDP’ye verilen her oy PKK’ya verilmiştir” dedi.

"Demirtaş’ı ziyaret eden Öcalan’ı ziyaret etmiştir"

Destici, Selahattin Demirtaş ile görüşen Cumhurbaşkanı adaylarına da tepki göstererek, "HDP ile görüşen HDP’nin Cumhurbaşkanı aydının ayağına giden PKK’nın ayağına gitmiştir. Bana göre Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden Abdullah Öcalan’ı ziyaret etmiştir. Pelvin Buldan ile Salih Müslim’in farkı yoktur. Bu bir örgüttür. Birisi dağ, birisi şehir, birisi belediye birisi meclis, birisi Suriye, birisi Irak, birisi Avrupa, öbürü Brüksel kadrosundadır. Biz PKK’yı böyle değerlendirmez, birbirinden ayırırsak, meşru görürsek o zaman Kürt kardeşlerimize o hain kahpe terör örgütünü meşru göstermiş oluruz. HDP’yi PKK’dan ayrı olmadığını ısrarla, bıkmadan anlatacağız. Ama bakıyorsunuz bazı Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş’ın ayağına gidiyor. Bazıları ona özgürlük diyor. 6-7 Ekim’de hayatını kaybeden 56 Kürt kardeşimizi nereye koyacağız. Onların vebali yok mu? Yasin Börü’leri nereye koyacağız. Kim suç işlemişse kim bu millete ve devlete karşı ayaklanma çağrısında bulunursa, bu çağrı üzerine terör yandaşları sokağa çıkıp onların kanına girdiyse elbette hesabını verecek. Bakkaldan helva çalan çocuk hesabını veriyor da o mu hesabını vermeyecek. Elbette verecek" şeklinde konuştu.

Terörle mücadeleye destek

Destici, terörle mücadeleye sonuna kadar destek verdiklerini de belirterek, şöyle devam etti:

"Terör örgütleri kahpece haince saldırmaya devam ediyorlar. Ama hamdolsun 2015’ten bu yana terörün tüm unsurlarına karşı top yekûn bir mücadele var. Çok doğru bir konsepte ciddi ve kararlı bir mücadele veriliyor. Biz mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz."

"Darbe gecesi teşkilatlarımızı sokağa yönlendirdik"

BBP lideri Destici, Cumhur ittifakının temellerinin 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece atıldığını söyleyerek, "Biz darbeyi duyduğumuzda kimin kime karşı yaptığına bakmadan bütün teşkilatlarımıza bildirim yaptık. Herkes sokağa çıkacak, darbeye karşı direnecek dedik. Nerede darbeciler vara arkadaşlarımızı yönlendirdik. Meclis bombalandı biz de Meclise gittik. Bütün arkadaşlarımızda ilk meydana çıkanlardan oldular. Sivil hareket başladı. Milli iradeye asla ve katiyen hiç kimsenin el koymasına rıza göstermedik. Bundan sonrada göstermeyeceğiz. 24 Haziran seçimi milli iradeye el koyma özlemi içerisinde olanlarla milli iradeye milletin iradesi dışında hiçbir güç egemen olamaz diyenlerin mücadelesidir" dedi.

Algı uyarısı

Mustafa Destici, 16 Nisan referandumu öncesinde "Hayır’ cephesinin yeni sistemle meclisin öneminin kalmayacağı yönündeki söylemlerini de hatırlatarak, milletvekilliği seçimleri konusunda algı oluşturulmak istendiğini söyledi. Uyarılarda bulanan Destici, “16 Nisan referandumu öncesi hayır diyenler, en büyük gerekçe olarak yeni sistemle meclisin hiçbir hükmünün kalmayacağını söylüyorlardı. Tek adamlık diktatörlük geleceğini söylüyorlardı. Bu gün ne diyorlar. Cumhurbaşkanlığını geçmişler, Meclis çok önemli. Cumhurbaşkanlığını alamasak da Meclisi almamız lazım diyorlar. Kamuoyunda Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan seçiliyor, ama milletvekilleri seçiminde sanki Cumhur İttifakı çoğunluğu oluşturamıyor’ diye algı oluşturuyorlar. 16 Nisan referandumdan önce doğru söylemedikleri ortaya çıktı. O zaman doğru söylememişler. O gün Meclis’in çok önemli olduğunu söyledik" diye konuşmasını sürdürdü.

“Fitne sokmayı başaramadılar”

BBP Lideri, Cumhur İttifakına fitne sokulmaya çalışıldığı ama başarılı olunamadığını da söyleyerek, "Buraya da fitne sokmaya çalıştılar. Buraya da el attılar. Ama başaramadılar. Çünkü Bu ittifak pazarlık üzerine kurulmadı. Bu ittifak, devletin bekası, ülkenin bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali üzerine kuruldu" ifadelerini kulandı.

Alperenlere çağrı

BBP’li 18 kişinin AK Parti listelerinde seçime gittiğine de dikkat çeken Destici, BBP’lilere ve Alperenlere AK Parti’ye oy vermeleri konusunda çağrıda bulunarak, “Ben de Ankara listesinden adayıyım. BBP ve Alperenlerin oyu Cumhur İttifakı içerisinde Ak Parti’yedir. Bunu açıkça söylüyorum. Çünkü büyük resmi gördüğümüzde Türkiye’nin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu günlerden geçiyoruz. Bazıları gaflet, ihanet içerisinde olabilir. Bazıları vurdumduymaz davranabilir, benim ne çıkarım var diyebilir. Bazılar sadece kendi siyasi çıkarını düşünebilir. Yüreğinde Allah peygamber vatan ve millet sevgisi olanlar bu günlerde ne partinin ne de şahsi hesabını asla yapamaz" şeklinde konuştu.

Fatma Şahin: "Muhsin Yazıcıoğlu hac arkadaşımızdı"

Programda konuşan Fatma Şahin ise 2007’de Muhsin Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 40 parlamenter ile birlikte kutsal topraklara gittiklerini hatırlatarak, “Muhsin Başkan, 2007 yılında parlamentoya gittiği zaman hac arkadaşımız olmuştu. 40’a yakın parlamenterle kutsal topraklara gittiğimizde Muhsin ağabeyimiz, başkanımız annesini hacca getirmiş. Aman ya Rabbi. Bir anneye nasıl hürmet edilir, itibar edilir, hac yaptırılır ben onda gördüm” diye konuştu.

Cumhur İttifakındaki birlik ve berberlik meselesinin önemine de dikkat çekerek, “Bu mesele aslında ne bugünün ne dünün ne de yarının mesesi. Mesele insanlık tarihi kadar eski. İyiler ve kötülerin meselesi. Yapanlarla yıkanların meselesi. Dünya siyasi ve insanlık tarihini incelediğiniz zaman alınacak çok ders var. Biz o derslerle yolumuza devam ediyoruz. Sultan Alparslan’ın, Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Adnan Menderes’in, Özal’ın, Erbakan’ın, Muhsin Başkanın davası bu. Dava adamı olmak kolay değil. Önce adam olmak lazım sonra da dava adamı olmak lazım” diye konuştu.

İftar programı konuşmaların ardından sona erdi

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 34 24 7 3 75 33 75 +42
2 Fenerbahçe 34 21 4 9 78 36 72 +42
3 Medipol Başakşehir 34 22 6 6 62 34 72 +28
4 Beşiktaş 34 21 5 8 69 30 71 +39
5 Trabzonspor 34 15 9 10 63 51 55 +12
6 Göztepe 34 13 11 10 49 50 49 -1
7 Sivasspor 34 14 13 7 45 53 49 -8
8 Kasımpaşa 34 13 14 7 57 58 46 -1
9 Kayserispor 34 12 14 8 44 55 44 -11
10 Yeni Malatyaspor 34 11 13 10 38 45 43 -7
11 Akhisarspor 34 11 14 9 44 53 42 -9
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 16 7 55 59 40 -4
13 Bursaspor 34 11 17 6 43 48 39 -5
14 Antalyaspor 34 10 16 8 40 59 38 -19
15 Atiker Konyaspor 34 9 16 9 38 42 36 -4
16 Osmanlıspor FK 34 8 17 9 49 60 33 -11
17 Gençlerbirliği 34 8 17 9 37 54 33 -17
18 Karabükspor 34 3 28 3 20 86 12 -66
Takım O G M B A Y P AV
1 Çaykur Rizespor 34 20 5 9 68 38 69 +30
2 MKE Ankaragücü 34 18 7 9 55 34 63 +21
3 Boluspor 34 18 10 6 53 30 60 +23
4 Ümraniyespor 34 17 9 8 49 35 59 +14
5 BB Erzurumspor 34 14 9 11 56 44 53 +12
6 Gazişehir Gaziantep FK 34 15 11 8 57 38 53 +19
7 Altınordu 34 15 11 8 55 45 53 +10
8 Balıkesirspor Baltok 34 16 11 7 56 46 52 +10
9 İstanbulspor 34 14 12 8 45 39 50 +6
10 Elazığspor 34 13 12 9 53 44 48 +9
11 Giresunspor 34 13 13 8 50 44 47 +6
12 Adanaspor 34 12 15 7 41 56 43 -15
13 Eskişehirspor 34 12 14 8 63 56 41 +7
14 Adana Demirspor 34 11 15 8 44 47 41 -3
15 Denizlispor 34 10 16 8 43 47 38 -4
16 Samsunspor 34 7 12 15 32 46 36 -14
17 Manisaspor 34 7 24 3 31 80 15 -49
18 Gaziantepspor 34 2 28 4 18 100 1 -82
Takım O G M B A Y P AV
1 Hatayspor 34 23 4 7 63 15 76 +48
2 Menemen Belediyespor 34 22 4 8 68 26 74 +42
3 Afjet Afyonspor 34 21 6 7 62 31 70 +31
4 Sivas Belediyespor 34 19 5 10 57 29 67 +28
5 Keçiörengücü 34 19 8 7 77 41 64 +36
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 7 11 58 32 59 +26
7 İnegölspor 34 17 9 8 53 41 59 +12
8 Sarıyer 34 13 16 5 44 45 44 -1
9 Tokatspor 34 11 13 10 37 45 43 -8
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 14 9 44 47 42 -3
11 Kastamonuspor 1966 34 12 18 4 46 49 40 -3
12 Eyüpspor 34 11 17 6 52 62 39 -10
13 Tuzlaspor 34 10 16 8 42 51 38 -9
14 Bodrumspor 34 10 16 8 39 53 38 -14
15 Amed Sportif 34 10 14 10 37 41 37 -4
16 Bucaspor 34 10 15 9 51 60 36 -9
17 Kocaeli Birlikspor 34 4 26 4 30 78 13 -48
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 32 1 19 133 17 -114
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 34 23 5 6 60 27 75 +33
2 Bayburt Grup Özel İdare 34 17 6 11 51 33 62 +18
3 Kemerspor 2003 34 15 7 12 62 44 57 +18
4 Bayrampaşa 34 16 9 9 43 34 57 +9
5 Düzcespor 34 14 7 13 41 34 55 +7
6 Ofspor 34 16 11 7 41 27 55 +14
7 Halide Edip Adıvar SK 34 13 9 12 45 33 51 +12
8 Erbaaspor 34 13 12 9 46 41 48 +5
9 Batman Petrolspor 34 12 10 12 43 36 48 +7
10 Yeni Altındağ Bld. 34 11 14 9 42 44 42 -2
11 Çatalcaspor 34 10 13 11 33 37 41 -4
12 Kozan Belediyespor 34 11 17 6 42 52 39 -10
13 Yomraspor 34 9 15 10 23 42 37 -19
14 Erzin Belediyespor 34 10 18 6 35 53 36 -18
15 Bergama Belediyespor 34 8 16 10 35 54 34 -19
16 12 Bingölspor 34 7 14 13 28 42 34 -14
17 Orhangazi Belediyespor 34 6 15 13 34 52 31 -18
18 Çanakkale Dardanel SK 34 5 18 11 35 54 26 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
17.08.2018 21:45 Trabzonspor - Demir Grup Sivasspor
18.08.2018 19:15 Bursaspor - Kayserispor
18.08.2018 21:45 Antalyaspor - Atiker Konyaspor
18.08.2018 21:45 Evkur Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe
19.08.2018 19:15 Erzurum BB - Beşiktaş
19.08.2018 21:45 Aytemiz Alanyaspor - Ankaragücü
19.08.2018 21:45 Galatasaray - Göztepe
19.08.2018 19:15 Teleset M. Akhisarspor - Ç.Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
11.08.2017 20:00 Ankaragücü 0 - 0 Erzurum BB
12.08.2017 21:00 İstanbulspor 2 - 2 Eskişehirspor
12.08.2017 21:45 Adanaspor 3 - 0 Denizlispor
12.08.2017 19:05 Ç.Rizespor 4 - 1 Manisaspor
13.08.2017 19:30 Boluspor 2 - 2 Giresunspor
13.08.2017 21:45 Gaziantepspor 0 - 3 Umraniyespor
13.08.2017 19:30 Samsunspor 0 - 0 Gaziantep Bykşhr Bld.
13.08.2017 21:45 Balıkesirspor 2 - 2 Adana D.Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
09.09.2017 16:30 Kocaeli Birlik Spor 1 - 0 Etimesgut Belediyespor
09.09.2017 16:30 İnegölspor 2 - 1 Bodrumspor
10.09.2017 16:00 Keçiörengücü 4 - 1 Hatayspor
10.09.2017 16:30 Sancaktepespor 3 - 0 Tuzlaspor
10.09.2017 16:30 Eyüpspor 1 - 4 Bucaspor
10.09.2017 15:30 Amed Sportif 1 - 1 4 Eylül Bld.
10.09.2017 19:00 Afjet Afyonspor 3 - 1 Mersin İ.Y.
10.09.2017 16:00 Kastamonuspor 0 - 2 Tokatspor
10.09.2017 16:30 Sarıyer 1 - 3 Menemen Bld.
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
23.09.2017 15:30 Erbaaspor 1 - 0 12 Bingolspor
23.09.2017 16:00 Manisa Büyükşehir Belediyespor 2 - 0 Erzin Belediyespor
23.09.2017 15:00 Batman Pet. 2 - 0 Orhangazispor
23.09.2017 16:00 Halide Edip Adivar Spor 2 - 0 Ofspor
23.09.2017 16:00 Catalcaspor 1 - 3 Tekirova Bld.
23.09.2017 15:00 Bayburt Genclikspor 2 - 3 Yeni Altindag Belediyespor
23.09.2017 16:00 Bergama Belediyespor 4 - 2 Dardanelspor
24.09.2017 16:00 Bayrampaşa 2 - 1 Yomraspor
24.09.2017 15:30 Kozan Belediyespor 3 - 2 Duzcespor
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI