Bugun...
X 15Memur- Sen İzmirden Zeytin Dalı Harekatı Tam Destek

Tarih: 14-02-2018 14:30:00 + -


Memur-Sen İzmir İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e gerçekleştirdiği ’Zeytin Dalı Harekatı’na sonuna kadar destek olduklarını açıkladı.


Memur- Sen İzmirden Zeytin Dalı Harekatı Tam Destek

Memur Sen tarafından organize edilen ve Türkiye’nin 81 ilinde "Tüm Anadolu Ayaktayız, Emperyalizme Karşı Savaştayız" temasıyla eş zamanlı basın açıklaması yapıldı.

İzmir’de Konak Meydanı’nda gerçekleştirilen açıklamada konuşan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina,"Ülkemizin, emperyalizme ve ile kanlı terör örgütlerine karşı verdiği mücadele de dün olduğu gibi bugünde yanındayız. Askerlerimiz vatanımızın bekası için Afrin’de teröre karşı Zeytin dalı operasyonu gerçekleştiriyor. Afrin emperyalist aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgeci devletlerin Ortadoğu’daki palanlarının çöküşünü hızlandıracaktır. Harekatın 26’ncı günündeyiz. Beklemesinler diyerek cepheye koşan yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına ulaştı, kimi gazilik mertebesine ulaştı. Afrin’de yaşananlar üzerinden ortaya iki fotoğraf çıkıyor. İlki, küresel mücadele konusunda bedenini taşın altına koyan Türkiye’dir. ikincisi ise terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şerlerdir. Zeytin dalı Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin emperyalistlerin Suriye’de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adıdır. Suriye’de oluşturmak istedikleri düzen öyle kirlidir ki tarihte eşine pek az rastlanır şekilde milyonlarca insanı katletti. Yerlerinden yurtlarından etti. DEAŞ’ı PKK/YPG’yi ve FETÖ’yü bu noktadan değerlendirdiğimizde ülkemizde ve bölgemizde son beş yıldır yaşananları daha net anlamış oluruz. Bu terör örgütleri arasındaki hem gizli hem de kirli ittifak bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır. Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt cephe oluşturmak için ter ve dil dökenler de bizim nazarımızda bu kirli ittifakın tapınak şövalyeleri hükmündedir" dedi.

"Yiğitlerimiz emperyalist akla diz çöktürecek”

Terör örgütlerinin 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle Türk Ordusu’nun zayıfladığını zannettiğini ve büyük bir yanılgı içine düştüklerini ifade eden Bina, "Bazı ülkelerin Zeytin Dalı Harekatı’na karşı ’DEAŞ’la mücadeleye akamete uğratmasın’ söylemlerinin neyi amaçladığını artık daha iyi biliyoruz. 15 Temmuz darbe girişimiyle ordumuzun zayıfladığını zannedenler, Türkiye’nin teröre karşı yürüttüğü başarılı operasyonlar sonrasında sivil katliamı yapmakla mahir bazı ülkelerin ’Siviller görüyor’ kartını devreye sokmaları da gerçekten manidardır. Türkiye 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ordu içindeki Gladyo atıklarını temizleyerek operasyon gücünü arttırmıştır. Siviller ölüyor söylemi timsahın söyleminden ibarettir. Fakat 9 şehit verdiğimiz saldırıda terör örgütlerinin nasıl sivilleri kullandığını gördük. Milletin desteğini ümmetin duasını alan devletimiz ve silahlı kuvvetlerimiz şanlı ecdadın evlatları olmanın hakkını veren yiğitlerimiz emperyalist akla diz çöktüreceğine yürekten inanıyoruz" şeklinde konuştu. Grup açıklamanın ardından şehitler için dua okudu.
Kaynak: İHAEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • GÜNDEM
  GÜNDEM
 • SPOR
  SPOR
 • SİYASİLER
  SİYASİLER
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. GÜNDEM
 2. SPOR
 3. SİYASİLER
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • JÖH ve PÖH timleri ant içerek Afrin'e girdi
  JÖH ve PÖH timleri ant içerek Afrin'e girdi
 • Alman vatandaşından duygulandıran Afrin yorumu
  Alman vatandaşından duygulandıran Afrin yorumu
 • Şile'de batan 'Bilal Bal' isimli gemide son doğum günü
  Şile'de batan 'Bilal Bal' isimli gemide son doğum günü
 • Trafik kazaları mobese kameralarında
  Trafik kazaları mobese kameralarında
 • Rekortmen Türk Avrupa televizyonlarını salladı !
   Rekortmen Türk Avrupa televizyonlarını salladı !
 • Dünyanın ilk robot vatandaşı: Sophia
  Dünyanın ilk robot vatandaşı: Sophia
 1. JÖH ve PÖH timleri ant içerek Afrin'e girdi
 2. Alman vatandaşından duygulandıran Afrin yorumu
 3. Şile'de batan 'Bilal Bal' isimli gemide son doğum günü
 4. Trafik kazaları mobese kameralarında
 5. Rekortmen Türk Avrupa televizyonlarını salladı !
 6. Dünyanın ilk robot vatandaşı: Sophia
VİDEO GALERİ
YUKARI