Sikiş
X 20
Bugun...
SON DAKİKA

Adüde Çevrimiçi Ölçme Ve Değerlendirme Eğitimi Tamamlandı

Ülkemizde yaşanan Covid-19 Pandemisi nedeniyle; Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemiyle sınırlı kalmak kaydıyla; uzaktan eğitim yolu ile yürütülecek dersler ve uygulamaların belirlenmesinin ardından gerçekleştirilen ‘Çevrimiçi Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi’ tamamlandı.
facebook-paylas
 Tarih: 15-05-2020 10:20:00

Adüde Çevrimiçi Ölçme Ve Değerlendirme Eğitimi Tamamlandı

Uzaktan Eğitim Koordinasyonunu yürüten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Öksüz öğretim elemanları ile gerçekleştirilen eğitim süreci ve sonuçları ile ilgili bilgi vererek, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir önderliğinde uzaktan eğitime geçişle birlikte hızlı ve nitelikli adımlar atıldığı ve sürecin en verimli bir şekilde değerlendirildiği ifade etti.

ADÜ’nün bu dönemde kendi özkaynakları ile senkron ve nitelikli uzaktan eğitim verebilen ender üniversiteler arasına girdiğini belirten Prof. Dr. Cumali Öksüz, uzaktan eğitim süreci ile birlikte buna bağlı olarak uzaktan eğitim kapsamında öğrenci başarılarının değerlendirilmesi konusunun öneminin ortaya çıktığını belirterek, uzaktan eğitim çerçevesinde yürütülen ölçme ve değerlendirme uygulamalarının en az geleneksel yaklaşımdaki kadar geçerli, güvenilir ve pratik olabilmesi için geleneksel yaklaşımdaki temel ölçme ve değerlendirme ilkeleri temel alınarak, tasarım sürecinin daha dikkatli yürütülmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Bu gerekliliği fırsata çevirdiklerini ve bu dönemde sınavların uzaktan yapılabilmesi için hangi metotların kullanılacağı, biçimlendirici ve özetleyici değerlendirmelerde hangi araçların kullanılabileceği konularında öğretim elemanlarına yönelik çevrimiçi eğitimler düzenlediklerini aktaran Öksüz, farklı üniversitelerden nitelikli ölçme ve değerlendirme uzmanları ile gerçekleştirilen eğitimin içerik boyutu, ölçme de değerlendirme algı farklılığı ve memnuniyetine ilişkin oldukça güzel sonuçlar elde edildiği belirtti.

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI
YUKARI