Muğla escort Ankara masaj salonu
Bugun...

OMURGASIZLAR

 Tarih: 17-02-2019 23:17:00  -   Güncelleme: 17-02-2019 23:19:00
Sevilay Karapınar

Sözlük anlamı; “Çok hücreli hayvanlar olarak tarif edilir.” Bildiğin yumuşakçadır, bir türlü dik duramaz. Eee.. nasıl dursun ki, çünkü omurga yok… Yalpalar durur. Bugün senin yanındayken, yarın güçlünün yanında şakşakçı olur… O kadar çok karar değiştirir ki… Değişim, gelişim değildir bunun ki resmen omurgasızlıktır. Bukalemun bile bu yanar döner insanların yanında renksiz takım tutan delikanlıdır…

 

Her devrin adamı, güç sevdalısı, gidene söven, geleni öven, garibi döven, güçlüyü seven…

 

İnsanı ayakta tutan omurgadır. İnsanı şahsiyetli ve onurlu yapan da, omurga değil ilkeler ve prensiplerdir. Omurgasız insanlar; önce kendi nefsine ve tutkularına esir olur, sonra da güç ve yetki kimin elinde ise ona esir olurlar. Omurgasızlar esnektirler; her biçime kolaylıkla girerler. Hatta sıvı gibidirler, bulundukları kabın şeklini alırlar. En sevdikleri kap, koltuk biçimindedir. Belli koltuklara oturmak uğruna istenilen seviyeye alçalabilirler. O koltuklarda kalmak uğruna da her biçime girebilirler.

 

Genelde de biçimini aldıkları koltuğun gerektirdiği özelliklere sahip olmazlar. Eksikliklerinin diyetini, kendilerini o koltuğa atamış kimselere diyet borcu olarak öderler. Her denileni yaparlar. Bu konuda oldukça iyidirler. Omurgasızların hafızaları yoktur. En sevdikleri slogan; ‘’dün dündür, bugün bugündür’’. Omurgasızlığı, değişim diye yuttururlar.

 

Omurgasızların artistik yetenekleri gelişmiştir. Hep rol oynarlar, kendileri olamazlar. Ortam neyi gerektiriyorsa onu oynarlar. Her şeyleri sahtedir. Kendilerini ne kadar kandırsalar da yaptıkları makyaj suratlarından akmaktadır.

 

İnsanlar dik durmadıkça, başkalarının dik durmasını sağlayamazlar!...

 

“Tavrınız olsun…Tarzınız olsun… Hedefiniz olsun…Çizginiz olsun…Prensipleriniz olsun… Farkınız olsun…Sınırlarınız olsun…Velhasıl kelam her şeyiniz size has; nev-i şahsınıza münhasır olsun…Davranışlarınız taklit, düşünceleriniz satılık, değerleriniz emanet olmasın…” (Nazım Hikmet Ran)

 

“Elbette bir farkım olacak diğerlerinden. Bu dünyaya kimsenin taklidi olmaya      gelmedim ki… Hem herkes gibi olmayı denesem. Herkesten ne farkım kalır ki…!

 (Alıntı)

Sevgiyle kalın…

 

  Bu yazı 7042 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI