Bugun...

YENİ YIL

 Tarih: 10-12-2018 22:23:00
Sevilay Karapınar

Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle, hüznüyle, mutluluğuyla, kimileri için hızlı geçen, kimileri için geçmek bilmeyen kocaman bir yıl daha geride kalıyor. Geride kalan sadece koca bir yıl değil elbette. Kayıplarımız, kazançlarımız, olumlu ya da olumsuz yaşadıklarımızın etkisi belki de bir ömrü etkileyecek. Oysa ki olaylara farklı pencerelerden bakmak. Yani yaşadıklarımızdan ders alabilmek.

 

Yeni yıl, yeni umutları da beraberinde getirsin istiyoruz. Ancak farkında olmadan ya da farkına vararak geçmişe takılı kalıyoruz. Önümüzde yepyeni bir yıl bekliyor hepimizi. Belki yeni heyecanlar, başarılar, belki de yeni başlangıçlar, yeni yaratıcılıklar kapımızda… Unutmayın bir şeye nasıl başlarsanız öyle devam edermiş! O’na yüklediğiniz duygu, O’na verdiğiniz anlam ne kadar pozitif olursa, O’da size o ölçüde yakınlaşır. Geriye biraz zaman, biraz emek ve en önemlisi gerçekten gönülden inanmak, o yola başkoymak kalmıştır.

 

Bakın Amerikalı Yazar Henry Valentine Miller ne diyor;

“ Her yaratıcılığın ardında onu destekleyen bir inanç vardır. İstekler ve hevesler gelip-geçicidirler ama mucizeleri meydana getiren tek şey inançtır.”

 

O halde olumsuz her ne varsa bir yana bırakıp; olumlu düşünerek, hayatımıza hep güzellikleri çağırarak yüzümüzdeki kocaman tebessümle yeni yılı karşılayalım tüm coşkumuzla. Bu yeni yıl; hedeflerimize başlamamız için en yakın durağımız olsun. Kendimizle, geleceğimizle, sağlığımızla ve sevdiklerimizle en çok yapmak istediklerimizi uygulamaya koyalım birer birer. Yılmadan, bıkmadan ve azimle. Her ulaşılan hedef bizler için diğer hedeflerimize itici bir güç olsun.

 

Öyleyse aynı inancı, aynı gücü, aynı sevinci yeni yılda yeni hayalleriniz için yüreklerinizde alevlendirmeye ne dersiniz? Sizi hayata her an artan bir sevgi, huzur ve keyifle bakmaya teşvik edecek yazı benden, o mutluuğu yaşamak ve hayatınıza devam etmekse sizden…

 

Ben denedim, olmuyor diyenlere ise son söz Marlynn Longston’dan;

‘’Hayatınız kötü bir yola girmişse, istediğiniz yöne gitmiyorsa unutmayın; direksiyondaki sizsiniz!’’

 

Yeni yıl ile birlikte herkesin düşleri gerçek olsun. Barışın, sevginin, sağlığın ve huzurun egemen olduğu bir dünyada NİCE GÜZEL YILLARA…

 

    Sevgiyle kalın…

Sevilay KARAPINAR

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI