Sikiş
Bugun...
SON DAKİKA

Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Derken..

 Tarih: 17-06-2020 16:44:00  -   Güncelleme: 19-06-2020 12:51:00
Tuğba Yılmaz

Malum yeni partiler kuruldu. Erken seçim olacak mı? Olmayacak mı? Derken.. Birçok araştırmacı şirketleri anketler yapmaya başladılar bile.

Her gün yazılı görsel medyaya baktığımızda,hatta sosyal medya hesaplarımızı gezindiğimizde bu anketlerle hepimiz karşılaşıyoruzdur mutlaka.

Dahası yapılan bu çalışmalarda hipodromda at yarışına benzer bir ummalı anket yarışlarını da görüyoruz.

Taraf olanlar sosyal medya hesaplarına bağlı oldukları gurup ve sayfalarında bu anketleri paylaşmakta ve anket sonuçlarını etkilemek için çaba sarf etmektedirler. Burasını anlayabiliyoruz ve doğal karşılıyoruz.

Ancak anlamadığımız ve doğal karşılamadığım olaylarda oluyor güzelim memleketimizde.

Neler mi oluyor? Cevabını sizlere açık ve net olarak anlatayım.

Yeni partiler kuruldu sizlerinde bildiği üzere. Daha seçime girme hakkı olmayan partiler gündemden ve basından düşmez oldu. Hangi kanala bakarsak yâda hangi yazılı medya sayfasına girdiğimizde yeni kurulan partiler gündemde yerini mutlaka alıyor. Buda gayet doğal bir durum normal şartlarda aslında. Belki yeni kurulan bu partiler; Gündeme taşıyan medya kuruluşlarının ilgisini çekiyor olabilir. Ancak sizde takdir ederseniz yayın kuruluşlarının tarafsız olması gerekir. Benimde itiraz ettiğim nokta tamda burası aslında.

Şimdi gelelim konuyla alakalı mağduriyet yaşayan siyasi partiye… Kurulduğu günden beri Türkiye’nin gerçeklerini anlatmaya çalışan ve hatta çözüm önerileri getiren bir siyasi partiden bahsediyorum. Şimdi diyeceksiniz ki hangi siyasi parti bu sorularını  duyar gibi oluyorum kulaklarımda.

Bu siyasi parti Yeniden Refah Partisi.

2018 Kasım ayında kurulmuş 81 ilde teşkilatlanmasını gerçekleştirmiş ve kendi emeğiyle seçime girmeyi hak kazanmış bir siyasi parti.2019 yılında Ankara’da son yılların en büyük kongresini gerçekleştiren Yeniden Refah Partisi Dr. Fatih Erbakan liderliğinde önemli çalışmalara imza atmayı başardı.

Türkiye’nin sorunlarına dair önemli mesajlar veren Erbakan’ın söylemleri ve çözüm önerileri nedense ne yazılı medyada nede görsel medyada yer verilmemesi sizce çok ilginç değil mi? Üstelik şuan mecliste olan bazı partilerden fazla üyesi olan ve her geçen günde üye sayısı artan bir siyasi partinin söylemleri hiç mi medyanın ilgisini çekmiyor. Aldığım bilgiler doğrultusunda 250.000 üzerinde üye sayısına ulaşmış bir siyasi partiden bahsediyoruz.Seçime girme hakkını kendi emeği ve gayretleriyle elde etmiş bir siyasi partinin anketlerde yer verilmemesi bana çok tuhaf geliyor açıkçası.

Daha parti kurulmadan gündemden düşmeyen isimlerin, şuan kurdukları partilerin  seçime girme hakkı olmadığı halde anketlerde yer verilmesi acaba sözde tarafsız olduklarını söyleyen basın kuruluşların hiç mi vicdanlarını sızlatmıyor.. Yoksa sadece günümüzde basın ve medya kuruluşları parayı veren düdüğü çalar misali mi oldu. Ya da milli görüş ruhunun Yeniden Refah Partisiyle canlanması bazı kesimlerde rahatsızlık mı uyandırdı. Bir ihtimal de dış güçler tarafından Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarının yeniden sahneye çıkması tedirginlik mi yarattı. Deli sorular geliyor insanın aklına. Bunun takdirini sizlere bırakmak istiyorum.

Şunu da belirtmek isterim ki. Yaptığımız araştırmalarda Yeniden Refah Partisine ve Dr. Fatih Erbakan’a halk arasında büyük bir teveccüh var. Olası bir seçimde milli görüş ruhu tekrardan mecliste görmek kaçınılmaz gibi geliyor şahsıma.

Milletin önüne sandıklar koyulduğunda sonuçlar ne olacak,hangi siyasi partiler mecliste yerini alacak bende sizler gibi açıkçası merak etmiyor değilim. O gün geldiğinde hep birlikte sonuçlarını göreceğiz elbette.En önemlisi nedir! Biliyormusunuz?. Ülkemiz ve milletimiz için en hayırlısı neyse onun olması. Hadi hayırlısı diyelim. Kalın sağlıcakla

  Bu yazı 14735 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 1 Yorum
  • Selim DEMİR 19-06-2020 13:33:00

    Tarfsızlığınız için ve bu güzel yazıyı kaleme aldığınız için teşekkür ederiz.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI