Sikiş
Bugun...
SON DAKİKA

ZEVAL-I CEHL

 Tarih: 01-06-2019 03:21:00
Volkan Yaşar Berber
Geleceğimizin  sorusu ''en iyi ve en çok bilgiye kimin sahip olacağı'' olacak, elimizdeki tek sürdürebilir rekabet avantajı ise yeni bilginin uygulanmasıdır ki bilginin kontrolü ve yeni projelerin oluşturulması önem taşımaktadır. Biyo yatırım yapan ülkeler geleceğin güçleri olmaya adaydılar. Ülkeler global ortamda başarılı olmak için uluslar arası gelişmeleri yakından izlemek zorundadır ki küreselleşmenin arkasında kalan, yabancı yatırımcıların göz ardı ettiği ülkeler kaybetmeye mahküm olurlar.
 
 
Ülkelerin gerçekten arzu ettikleri sonuçları elde etmek için kapasitelerini sürekli olarak geliştirdikleri, yeni sınırları zorlayan düşünce şekillerinin ortaya atıldığı, zihinsel  modeller, hakimiyet, vizyon oluşturmak üzerine adapte olunarak kendilerine daima hedefler seçmelidirler. Genç girişimci gibi davranmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceksiniz, çalışanlarınızın yeteneklerini kendilerinin bulmasını sağlayacak ve bütün kararları şeffaf biçimde alacaksınız ki her işi tek başına yapamayacağınızın farkında olacaksınız.
 
 
Her şeyi talep eden tüketici daima değişken ve gelişken olup, ''yenilik için olmazsa olmazı'' benimseyerek kavranması caiz olmuştur. Globalizmin getirdiği sınırsız dünyada, internet ve mobille oluşan siber sanallığa hakim olabilmek için doğasına hitap eden iletişim, sermaye, işbirliği ve tüketicileri belirlemek gereklidir. Terör, kurumsal skandallar, iflaslar, küçülen ekonomiler, batan yatırımlar gibi yeni şartların ve durumların konuşulduğu dünya gündeminde  'Yeni Normal' bu şartları doğru okumayı ve yol gösterici olmayı hedefleyerek ortaya çıkmıştır.
 
 
Yenilikçi düşünme, akılcı adaptasyon ile iş ahlakını destekleyerek sağlam ve sürekliliği olan uygulamalar önererek uzun vadeli gelecekte ayakta kalma stratejilerini ortaya koymalıyız. ''Dionisos Kültürü'' ile çalışanların kendi fikirlerini geliştirme ve uygulama özgürlüğünü sağlayabilmesine imkan verilerek cehaletin, bilgisizliğin yok olmasına imkan sağlamalıyızdır.
  Bu yazı 9727 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI